Angajari - ForIT

Suntem in plin proces de dezvoltare si expansiune a segmentului online si avem nevoie si de tine. Daca esti o persoana ambitioasa, dornica sa invete lucruri noi, la noi vei gasi un loc de munca stabil si vei avea ocazia sa faci parte dintr-o echipa de oameni tineri, entuziasti si profesionisti.

Vanzari

Descriere post:
- Activitati specifice de preluare, inregistrare si finalizare a comenzilor;
- Mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale si orientate spre client.
Cerinte post:

- Studenti/absolventi de facultate/absolventi de liceu
- Cunostinte tehnice despre produse IT;
- Bune cunostinte de MS Office;
- Cunostinte bune limba engleza;
- Abilitati de relationare si comunicare, de identificare, analiza si solutionare rapida a solicitarilor/problemelor clientilor, usurinta in luare deciziilor;
- Atitudine pozitiva si proactiva, empatie si intelegere;
- Persoana entuziasta si organizata;
- Dorinta de a se perfectiona continuu, spontaneitate, buna dispozitie, putere de convingere;
- Comportament adecvat (limbaj, vestimentatie, atitudine, reguli de politete) si o atitudine profesionala, de calitate.

Pentru a aplica pentru acest post te rugam sa ne trimiti CV-ul tau.

Viitorii nostri colegi vor avea ca atributii, urmatoarele:
- pentru departamentul de vanzari: prelucrarea comenzilor primite in platforma.

Iti oferim:
- Loc de muncă intr-o companie aflată in continuă dezvoltare.
- Posibilitatea de formare şi perfecţionare profesională continua.
- Pachet salarial motivant, in functie de performanta.

Lucrator depozit/picker/coletare

Abilitati si competente:

- utilizarea fluenta a PC-ului, minime cunostinte Office (Word, Excel, Outlook)
- cunostinte medii in domeniul IT
- simt practic si tehnic dezvoltat
- atentie si indemanare

Sarcini si responsabilitati:

- receptia marfii primite de la furnizori, din punct de vedere cantitativ si calitativ
- receptia coletelor de la curieri, urmarind corespondenta dintre documentele de transport si numarul de colete, precum si integritatea coletelor
- desfacerea coletelor primite prin curierat si repartizarea corecta a continutului acestora pe destinatii
- identificarea produselor primite de la furnizori si distribuirea acestora pe comenzi
- urmarirea comenzilor in lucru
- eliberarea marfii catre clienti
- trimiterea de e-mail-uri si mesaje sms clientilor
- ambalarea si etichetarea coletelor pentru curier
- predarea coletelor catre curier, si asistenta la incarcarea marfii de catre acesta

Specialist Vanzari SEAP

Candidatul ideal

- 1-3 ani experienta in domeniul achiziilor publice (ca autoritate contractanta sau ca ofertant), de preferat in domeniul IT & C;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare privind achizitiile publice;
- Familiarizat cu Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP);
- Cunostiinte in domeniul juridic constituie un plus;

Descriere job:
- Identificarea principalelor date ale procedurilor de achizitii publice existente pe plan local si extern;
- Pregatirea dosarului pentru participarea la licitatii;
- Analiza documentelor de calificare pentru licitatii, intocmirea checklistului aferent fiecarei licitatii, intocmirea documentelor de calificare pentru licitatii/finalizarea in termen a intregii oferte;
- Integrarea diverselor module de oferta, finalizarea ofertelor;
- Colaboreaza si ofera suport echipelor de vanzari si tehnice.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial cu posibilitate de negociere functie de rezultatele obtinute
- bonusuri periodice functie de indeplinirea anumitor planuri (target).

Operator Documentare Tehnica

Documentarea specificatiilor tehnice ale produselor prezentate pe site-ul www.forit.ro, produse IT, folosind ca surse de informatii motoare cautare, cataloage tiparite, site-uri producatori, importatori

- Cunostinte tehnice despre produsele mentionate
- Rapiditate si eficienta in cautarea si navigarea pe Internet
- Limba engleza - nivel mediu
- Abilitati minime de manipulare a imaginilor
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Colaborare
- Obligatoriu cunostinte nivel mediu Microsoft Excel

Rugam pe cei interesati sa trimita CV-ul cu indicatie spre pozitia pentru care doriti sa aplicati la adresa de e-mail [email protected]. Va vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.

  • Distribuie pe:
Ultima actualizare: 29.01.2019